Anasayfa » Piyasalar » Kripto Paralar

Canlı Kripto Paralar Ekranı

Yeni dünyanın para birimleri olarak anılmaya başlanan kripto paraların alış – satış fiyatlarını sizlerle bu sayfada paylaşıyoruz. Aşağıdaki tablodan bitcoin, ethereum başta olmak üzere 10 kripto paranın fiyatındaki değişimleri görebilirsiniz. Tablonun alt kısmında ise piyasadan haberleri takip etmeniz için bağlantılar bulunuyor. Biraz daha alt kısma indiğinizde dijital paralarla ilgili bilgilere ve kullanıcı yorumlarına ulaşabilirsiniz.

KRİPTO PARALAR

CoinFiyat DolarFiyat TLDeğişim
Bitcoin6539.697239329.5821%0.80
Ethereum310.04391864.5964%3.22
XRP0.34532.0769%13.58
Bitcoin Cash586.89563529.5761%9.56
EOS5.292031.8257%9.28
Stellar0.23051.3862%3.97
Litecoin59.2781356.4970%4.18
Tether1.00666.0538%0.61
Cardano0.10420.6265%5.12
Monero98.9749595.2327%4.04
TRON0.02240.1350%8.97
Ethereum Classic13.921183.7211%1.71
IOTA0.51683.1081%6.12
Dash164.4271988.8606%4.02
NEO19.1539115.1912%9.55
NEM0.11120.6685%4.09
Binance Coin10.254861.6724%0.92
Tezos1.37968.2967%2.48
VeChain0.01380.0827%-0.61
Zcash150.2614903.6686%3.44
OmiseGO4.275825.7146%8.98
Lisk4.066324.4544%1.91
Qtum4.808328.9167%5.66
0x0.77194.6421%0.13
Decred41.6939250.7459%6.35
Bytecoin0.00180.0111%4.13
Bitcoin Gold19.4983117.2621%8.62
Ontology2.214013.3148%11.22
BitShares0.11330.6814%7.77
DigiByte0.02810.1690%9.22
Maker447.45002690.9535%4.17
Dogecoin0.00250.0148%3.95
Zilliqa0.03670.2207%7.20
Steem0.95275.7298%3.43
Aeternity1.12016.7360%9.05
ICON0.67284.0460%5.83
Verge0.01490.0896%3.48
Siacoin0.00600.0362%7.82
Basic Attention Token0.21681.3041%3.44
Augur19.3124116.1441%9.39
Waves2.123412.7698%4.88
MOAC3.387120.3698%0.77
Nano1.58479.5303%-1.79
Populous5.655734.0134%11.67
Bitcoin Diamond1.17897.0899%8.44
Bytom0.17951.0798%3.89
Pundi X0.00180.0110%-2.91
Golem0.16741.0069%12.23
Metaverse ETP3.149018.9383%9.58
Stratis1.53559.2342%6.40
RChain0.41702.5079%8.34
Status0.04090.2459%5.56
Hshare3.270019.6659%9.66
KuCoin Shares1.54429.2870%13.75
Mithril0.34962.1025%1.86
Komodo1.17657.0757%5.47
IOST0.01510.0907%10.55
Ardor0.12000.7215%4.87
Dentacoin0.00040.0022%-6.22
Aion0.57763.4737%28.84
MaidSafeCoin0.25991.5633%4.36
DigixDAO57.4522345.5160%6.64
Waltonchain2.714116.3228%3.25
Huobi Token2.164113.0146%2.15
Mixin241.69681453.5585%3.18
aelf0.41492.4950%6.26
ChainLink0.29461.7719%6.63
Kin0.00010.0008%1.94
MonaCoin1.60519.6531%1.23
FunFair0.01970.1185%3.39
GXChain1.58259.5171%4.20
Bitcoin Private4.593727.6263%20.66
ZenCash20.6222124.0211%2.75
Wanchain0.87585.2673%2.05
Cryptonex2.031512.2173%-1.97
Bancor1.705810.2589%4.57
Holo0.00060.0038%6.84
TaTaTu0.84565.0857%99.58
Nebulas1.752710.5406%18.93
Decentraland0.07560.4548%2.93
Aurora0.02270.1367%3.47
ZCoin14.438786.8342%2.01
Cortex0.52083.1320%40.44
Power Ledger0.20321.2221%3.55
Ark0.72604.3659%6.67
MCO4.797128.8494%1.24
Emercoin1.780110.7056%0.93
Nxt0.07330.4411%4.65
WAX0.07790.4682%5.72
ReddCoin0.00250.0149%9.79
Elastos9.472456.9669%11.07
Loopring0.12260.7370%11.08
Dropil0.00330.0200%17.54
PIVX1.19387.1793%5.12
TenX0.60413.6329%4.75
TrueUSD1.00536.0459%0.37
Kyber Network0.47212.8390%2.74
Nuls1.57229.4553%2.01
Bibox Token0.59783.5954%8.80
CyberMiles0.08800.5292%6.98

Son Kripto Para Haberleri


Kripto Paralar Hakkında Bilgiler

2017 yılında gösterdikleri performans ile herkes tarafından tanınan kripto paralar, 2008 yılında bitcoin ile hayatımıza girmişti. Ama belli bir kesimin dikkatini çeken bir dijital paralar, artık herkes tarafından biliniyorlar. Kimileri yatırım yapma kimileri ise madencilik peşinde gidiyor. Peki, kripto paralar hayatımızda yer alabilirler mi? Bu sorunun cevabını kesin olarak vermek çok zor…

Şimdi kripto paralar hakkında bilmeniz gerekenlere göz atalım:

Kripto Para Nedir?

Günümüzde 1500’den fazla çeşidi bulunan kripto paralar; dijital ortamlarda geliştirilen, yazılım mühendisleri tarafından yüksek performanslı süper bilgisayarlar sayesinde üretilen, bir merkez bankasına ve aracı kuruma gerek kalmadan transferi yapılabilen alışveriş araçlarıdır. Elinizdeki parayla herhangi bir coini alıp sattığınız yer ise kripto para borsası adını almaktadır.

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda görülen yükselişler sonucunda, anlayan – anlamayan herkes yatırımcı olmaya başladı. Evini, arabasını satanlar veya kredi çekenler hemen bir kripto para borsasında hesap açıp, bitcoin ve diğer coinleri almaya yöneldi.

Kripto paralar hakkında detaylı bilgiler:
https://borsanasiloynanir.co/kripto-para-borsasi-nedir-nasil-calisir/

Kripto Paralar Hisse Senetlerinin Yerini mi Aldı?

Kripto paraların son 1 yılda gösterdikleri muazzam performans sonrasında birçok kişi bu fırsatı yakalamak istedi. Kimisi treni kaçırdı ama bazıları da işin kaymağını yedi. Bu aşamada birçok kişi hisse senedinden başka bir şey konuşmazken, artık kripto paralar konuşulmaya başlandı. Dolayısıyla kripto paraların, hisse senetlerinin yerine geçtiği düşünülmeye başladı.

Hisse senetleri 15. yüzyıldan beri hayatımızdadır ve birçok yatırımcı için en iyi enstrümandır. Buna karşı yeni nesil yatırım araçlarını denemek isteyenler de bulunmaktadır. Henüz kripto paralara tam olarak güvenin sağlanamadığı bu ortamda, hisse senetlerinin yerine geçmeleri de mümkün gözükmemektedir.

Kripto paralar hisse senetlerinin yerini mi aldı sorusuna verilen cevaplar:
https://borsanasiloynanir.co/hisse-senetleri-yerine-kripto-paralar-tercih-ediliyor/

Bitcoin Emtia mı, Para Birimi mi?

En çok tartışılan konuların başında hiç şüphesiz bitcoinin bir emtia mı, yoksa para birimi mi olduğu soruları geliyor. Tüm dünyanın tartıştığı bu konuya net bir cevap ise henüz bulunamadı. Kimileri emtia olduğunu savunurken, kimileri geleceğin para birimi olduğunu söyledi. Bazıları ise bitcoin ve diğer kripto paraların bunlardan çok daha farklı ödeme araçları olduğunu dile getirdi.

Sermaye piyasası yasalarına ve tanımlarına göre bir isim bulunmaya çalışılırken, hala bir sonuç elde edilemedi. Önemli olan ise onları henüz anlayamamış olmamızdır.

Bitcoin emtia mı, para birimi mi sorularına verilen cevaplar:
https://borsanasiloynanir.co/bitcoin-emtia-mi-para-birimi-mi/

Bitcoin, Yeni Nesil Altın mı?

Bitcoinin 2017 yılındaki performansı sonrasında birbirinden farklı yorumlar gelmeye başladı. Bunlardan bir tanesi de bitcoinin yeni nesil altın olarak görüldüğü şeklindeydi. Bu konu ise birçok yorumu beraberinde getirdi. Kimileri kesinlikle altının yerini alacağını savundu. Kimileri ise bunun mümkün olmadığını dile getirdi. Dolayısıyla kripto para piyasasında netleşmeyen konulara bir yenisi eklendi.

Bitcoinin, piyasalardaki güvensizlik döneminde yoğun bir taleple karşılaşması sonucunda böyle bir tartışmanın başladığını da bilmelisiniz. Diğer yatırım araçlarında düşüşler meydana gelirken, bitcoin yükselişe geçmesi, bu konuyu hemen gündeme getirmiştir.

Bitcoin yeni altın mı sorusuna verilen cevaplar:
https://borsanasiloynanir.co/bitcoin-altin-benzerlik-farklilik/

Forexte Bitcoin ile İşlem Yapılır mı?

Küresel ve internet üzerinden faaliyet gösteren forex, bitcoin gibi kripto para sistemleri için uygun bir piyasa olarak görülmektedir. Zaten 2013 yılında da forexte bitcoin alıp satmanız mümkündü. Ama bu uzun süre devam etmedi. Üstelik o yıllarda bitcoinin ne olduğunu bilen çok az kişi vardı. Kısa bir süreliğine forexte bir yatırım aracı olarak işlem gören bitcoin, piyasanın avantajları ile dikkat çeken bir enstrüman olmuştu.

Forexte bitcoin işlemleri hakkında detaylar:
https://borsanasiloynanir.co/bitcoin-ile-artik-forexte-islem-yapabilirsiniz/

Kripto Paralar Forex Piyasasını Unutturdu mu?

Kripto para birimleri ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de forex piyasasının pabucunu dama attırıp attırmadığı konusuydu. Bilindiği gibi ülkemizde forex piyasasına 10 Şubat 2017 tarihinde bir düzenleme getirildi. Buna göre giriş teminatı 50 bin lira ve muadili dövize yükseltilirken, 1:100 kaldıraç oranı 1:10’a kadar çekildi. Dolayısıyla piyasanın tüm cazibesi kayboldu.

Kripto paraların forex piyasasını unutturdu mu sorusuna verilen cevaplar:
https://borsanasiloynanir.co/kripto-paralar-forex-piyasasinin-pabucunu-dama-mi-atti/

Forex düzenlemesi sonrasında kripto paraların yükselişi dikkat çekti. Bitcoinin ardı ardına rekorlar kırması, forexten ayrılan yatırımcı için iyi bir fırsat olarak görüldü. Ama forexi unutturma konusunda pek başarılı olduğu da söylenemiyor. Çünkü küresel ve yasal bir piyasa olan forex, henüz tartışmaların devam ettiği bir piyasa ile karşılaştırılamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir